Fizjoterapeuta

dziecięcy

NASI

specjaliści

Każdy z naszych specjalistów ma osobny grafik
1. Wybierz specjalistę;    2. Kliknij Umów się;    3. Zarezerwuj wizytę;

Mgr Marta Furtak 

Fizjoterapia dzieci

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z tytułem magistra fizjoterapii. Pracuje z niemowlętami, pacjentami neurologicznymi, genetycznymi oraz z wadami postawy.

Jest certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath. Ukończyła wiele szkoleń pediatrycznych i stale podnosi swoje kwalifikacje by zapewnić małym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.

Marta Furtak - ZnanyLekarz.pl

CENNIK

wizyt

Fizjoterapia dzieci
180 zł

60 min.

KIEDY WARTO

umówić się na wizytę?

Kiedy i po co iść
do fizjoterapeuty dziecięcego?

Chciałabyś upewnić się, czy Twój maluch rozwija się prawidłowo?

Cieszy mnie, że świadomość rodziców wzrasta z roku na rok i coraz częściej umawiają się na wizytę profilaktycznie. Dzięki takiej wizycie możemy wyłapać nieprawidłowości na wczesnym etapie i zapewnić dziecku dalszy harmonijny rozwój. Podpowiem czy i jakie wsparcie jest potrzebne Twojemu dziecku.

Zauważyłaś spłaszczoną główkę u swojego dziecka?

Zauważyłaś spłaszczoną główkę u swojego dziecka?
Niestety, sama się nie wyrówna. Udaj się jak najszybciej do fizjoterapeuty, który całościowo zbada dziecko, by znaleźć przyczynę i podpowie jak możesz wpłynąć na kształt główki.

Czujesz, że dziecko „przelewa się przez ręce” lub pręży się i odgina?

Nie martw się! Oprócz indywidualnie dobranych ćwiczeń, otrzymasz wskazowki do pracy w domu, dzięki temu bardzo szybko zauważysz postępy.

Niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka?

Jeśli nie jesteś pewna czy to, co robi Twój maluch, jest Normą- umów się na wizytę. Pamiętaj, że filmiki są bardzo pomocne podczas takiego spotkania.

Lekarz stwierdził asymetrię?

Jeśli dziecko układa się w kształcie litery C, preferuje jedną stronę- wybierz się na wizytę do fizjoterapeuty pediatrycznego. Pokażę Ci jak postępować w takim przypadku, by dziecko osiągnęło symetrię i chętnie pracowało na obydwie strony.

Maluszek nie chce leżeć na brzuszku?

Niemowlę możemy układać na brzuszku od pierwszych dni życia. Zacznij adaptację kładąc dziecko na sobie, a następnie na macie.
Jeśli maluch nie toleruje tej pozycji, jest niestabilny, przewraca się na boki, nie podpiera rączek i płacze - udaj się na wizytę. Dowiesz się jak pomóc mu zaakceptować leżenie na brzuszku, by mógł dalej prawidłowo się rozwijać.

U Twojego nowonarodzonego dziecka stwierdzono wadę stóp?

Zapraszam ❤️ nie ma na co czekać. Im szybciej rozpoczniemy terapię, tym szybciej uzyskamy efekty. Pomyślimy również o odpowiednim zabezpieczeniu stopy po ćwiczeniach.

Twój maluszek jest obciążony wywiadem okołoporodowym? Jest wczesniakiem? U dziecka stwierdzono chorobę genetyczną lub problem neurologiczny?

Przede wszystkim pracuję metoda NDT-Bobath. Ukończyłam wiele szkoleń pediatrycznych i wciąż pogłębiam swoją wiedzę, by zapewnić moim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Terapia zawsze dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości dziecka.

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?

Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie rodzice małych dzieci. Jeśli niepokoi Cię coś innego - napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o tym co Cię niepokoi, a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

ZAPISZ SIĘ

na wizytę

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

GABINET

ul. Angielska Grobla 5, lok. 212
Gdańsk Główny