...

Konferencja online 2023

 

Holistyczne podejście do pacjentki
z bólem przewlekłym.

 

5 sierpnia 2023 + dostęp do nagrań przez 2 tygodnie

Zagadnienie bólu przewlekłego w obszarze miednicy to niewątpliwie złożony temat. By pomóc kobiecie, która żyje z bólem od wielu lat potrzeba współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny. Czy Ty również pracujesz z pacjentkami z przewlekłym bólem? Chcesz poszerzać wiedzę na ten temat czerpiąc z doświadczenia specjalistów w tej dziedzinie? Jeśli tak, ta konferencja jest dla Ciebie!

Dla kogo została stworzona ta konferencja?

Dla
fizjoterapeutów

Dla studentów
fizjoterapii

specjalistów innych
dziedzin medycyny

Hemoroidy i żylaki sromu w ciąży

Biorąc udział zyskujesz:

I to tylko początek! 9 prelekcji, 9 prelegentów, 8 godzin wykładów – zobacz, jaki mamy na to plan.

Sprawdź szczegółowy program konferencji

Kliknij na daną prelekcję, by poznać jej szczegóły.

Sobota 05.08. | 9:00 – 18:00

Powitanie, rozpoczęcie konferencji.

Temat: Metoda Low Pressure Fitness jako element terapii bólu przewlekłego obszaru miednicy mniejszej.
Prelegentka: mgr Anna Łukasik

Temat: Terapia pacjentek z endometriozą.
Prelegentka: mgr Anna Dalszewska D.O.

dr Agnieszka Nalewczyńska – poruszymy temat medycyny regeneracyjnej w bólu przewlekłym

Przerwa kawowa

Temat: Ból w przebiegu endometriozy – co dzis wiemy i dokąd zmierzamy?
Prelegentka: dr n. med. n. zdr. Małgorzata Starzec-Proserpio

Temat: Współpraca fizjoterapeuty i dietetyka – możliwości żywieniowego wsparcia terapii przewlekłego
bólu miednicy.
Prelegentka: mgr Kinga Skoracka

Przerwa obiadowa

Aspekt fizjoterapeutyczny i psychologiczny w pracy z pacjentką z bólem przewlekłym

Prelegent: dr n. med. Anita Sikora-Szubert

Temat: Wpływ dysfunkcji przepony na dno miednicy.
Prelegentka: mgr Katarzyna Piotrowska

Przerwa kawowa

Temat: Holistyczne podejście do pacjentki z zespołem bólowym miednicy mniejszej.
Prelegentka: dr Daria Tomicka

Temat: Patient experience – nieoczywista droga do wzmocnienia rezultatów terapii.

Prelegent: Ewa Mieżwińska

Cena konferencji:

220 zł

PRELEGENCI

Poznaj prelegentów

Kliknij na zdjęcie prelegentki by o niej przeczytać.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i
Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez rok studiowała także na Uniwersytecie Karola w czeskiej Pradze.

Doświadczenie zdobywała nie tylko w Polsce, ale i za granicą: w Czechach, Hiszpanii, Norwegii i Kanadzie. Od wielu lat zawodowo związana z Centrum Medycznym „Żelazna” (Szpital i Przychodnia Specjalistyczna św. Zofii) oraz Centrum Terapii Lew-
Starowicz w Warszawie. Wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz poznańskiej SWPS (kierunek Seksuologia Praktyczna).

Swój czas dzieli między Polskę a Kanadę, gdzie w Centrum Badawczym Université de Sherbrooke prowadzi badania naukowe z zakresu dysfunkcji dna miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń seksualnych związanych z bólem i
przewlekłych zespołów bólowych obszaru miednicy.

www: malgorzatastarzec.pl | IG: Sprawdź  | FB: Sprawdź

Mgr fizjoterapii, mgr psychologii i psychoonkolog. Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II.

Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej.

Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia – specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książce PZWL „Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny”.

Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin.

Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji.

Uczestniczka projektów dotyczących wspierania zdrowia kobiet, w tym m.in. jako psycholog w projekcie unijnym związanym z zapobieganiem rakowi szyjki macicy oraz prowadząca szkolenia z zakresu komunikacji lekarz – pacjent.

Pracownik dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.

Prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz cykliczne grupowe spotkania dla kobiet w ciąży i po porodzie dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej i wsparcia psychologicznego w trudach związanych z prokreacją i macierzyństwem.

Nieustannie podnosi swój warsztat jako psycholog – psychoonkolog uczestnicząc w spotkaniach superwizyjnych, konferencjach i spotkaniach z zakresu psychologii i psychoonkologii.

Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora – Szubert.

www: fizjo-psyche-intima.com | IG: Sprawdź | FB: Sprawdź

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej, poznając najnowsze techniki i trendy w dziedzinie AntiAging. Wielokrotnie prezentowałam swoje prace i publikacje na kongresach i konferencjach medycznych. Otrzymałem mazowieckie stypendium doktoranckie oraz stypendium naukowe w szpitalu Gregorio Maranon w Madrycie. Ukończyłam Podyplomowe Studium Medycyny Estetycznej i Anti-Aging uzyskując tytuł lekarza medycyny estetycznej z wyróżnieniem. W swojej pracy przyświeca mi cel, jakim jest wybór najlepszego sposobu na rewitalizację skóry pacjentów bez zmiany wyglądu twarzy. Jestem międzynarodowym trenerem w zakresie wykorzystania laserów i radiofrekwencji w ginekologii, osocza bogatopłytkowego oraz zabiegów kwasu hialuronowego i biorewitalizacji. Jestem współzałożycielką Fundacji Jeszcze, która dba o dostęp do antykoncepcji awaryjnej, walczy z ubóstwem menstruacyjnym oraz edukuje seksualnie

Osteopata i fizjoterapeutką uroginekologiczną. Pracuje w zawodzie od 2013 roku.

Swoją karierę rozpoczęła w Norwegii a później w Niemczech, zajmując się pacjentami_tkami ortopedycznymi. Od 5 lat zajmuję się głównie terapią kobiet. 

Początkowo, pracując z kobietami miała pod swoją opieką pacjentki onkologiczne, po operacjach ginekologicznych, z dużymi obrzękami, bliznami i problemami wisceralnymi. Wtedy zrozumiała, że z pacjentami_tkami trzeba pracować holistycznie i stawiać na pierwszym miejscu pacjenta_tkę a nie objaw. Zdecydowała się rozpocząć dalsze kształcenie w kierunku osteopatii w Osteopatie Schule Deutschland w Hamburgu, które ukończyła w 2021 roku.

Od stycznia 2020 roku prowadzi Osteopomaga Anna Dalszewska – swoją własną firmę.

www: osteopomaga.pl | IG: Sprawdź | FB: Sprawdź

Projektantka doświadczeń użytkowników w agencji Sparing Digital & studio
programistycznym Panowie Programiści oraz współwłaścicielka Osteopomaga,
gabinetu fizjoterapii i osteopatii.

Od prawie 10 lat zajmuję się tworzeniem i usprawnianiem usług oraz produktów
cyfrowych, takich jak aplikacje mobilne i webowe, strony internetowe. W agencji
Sparing Digital i studio programistycznym Panowie Programiści jestem członkiem
zarządu i prowadzę zespół, który dla klientów z różnych branż, również z branży
medycznej, projektuje usługi, produkty i doświadczenia ich odbiorców. Dodatkowo,
razem z Anną Dalszewską, stworzyłyśmy Osteopomaga, gabinet fizjoterapii i
osteopatii ale przede wszystkim miejsce, w którym każdy zostanie potraktowany z
empatią, troską i najwyższą jakością usług.

LinkedIn: Sprawdź

Ukończyłam warszawską Akademię Wychowania Fizycznego – kierunek fizjoterapia. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z zakresu terapii mięśni dna miednicy, kursy z zakresu treningu dla kobiet w ciąży, treningu dna miednicy, fizjoterapii dla kobiet z problemem rozejścia mięśnia prostego brzucha (pre & post natal pilates, Pelvic Floor Health – Carolyne Anthony), szkolenia d.o. Eweliny Tyszko-Bury, d.o. Piotra Godka. W pracy z pacjentami wykorzystuję biofeedback przy użyciu USG co jest nam niezwykle pomocne podczas diagnostyki dysfunkcji uroginekologicznych.

Jestem certyfikowaną terapeutką londyńskiej szkoły Body Control Pilates oraz certyfikowaną terapeutką Manipulacji Powięziowych Stecco – Fascial Manipulation. Zajmuję się terapią mięśni dna miednicy, terapią w przypadku nietrzymania moczu, terapią zespołów bólowych miednicy mniejszej, terapią w przypadku bolesnych miesiączek, bolesnego współżycia. Prowadzę terapię kobiet w okresie okołoporodowym – pomagam w przygotowaniu ciała do porodu siłami natury oraz cesarskim cięciem. Prowadzę terapię kobiet po porodzie – bez względu na czas po porodzie. Wspieram terapią kobiety w okresie okołomenopauzalnym.

Współtworzę szkolenia dla fizjoterapeutów, trenerów i położnych:

1) ENEDU – Fizjoterapia uroginekologiczna kobiet w ujęciu holistycznym: praca z kobietą po porodzie – wraz z dr Anitą Sikorą-Szubert

2) Medical Pregnancy Training – położnej Izabeli Dembińskiej

3) Profi Fitness School Poland

IG: Sprawdź

Fizjoterapeutka  uroginekologiczna  oraz pierwsza w Polsce  instruktorka  ćwiczeń  Low Pressure Fitness (hypopressive).

Ostatnie 11 lat spędziła mieszkając i pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w  Kalifornii.  Chciałaby aby  zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać  w  kompleksowej  terapii  kobiet w Polsce.

Wierzy mocno w terapię ruchem – zaczynając od treningu uważnosci, poprzez  pilates połączony z treningiem Low Pressure Fitness oraz trening funkcjonalny z obciążeniem. 

Jej specjalnością jest praca z  blizną – wykorzystując techniki Low Pressure Fitness – pozwalające jej  dotrzeć do znacznie głębiej położonych struktur oraz ograniczeń tkankowych  dotyczących  zarówno nowych blizn jak i  tych które powstały wiele lat temu. Jest  tutaj aby podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem, przybliżyć Wam trening Low Pressure Fitness oraz temat treningu z obciążeniem w okresie okołoporodowym.

www: annalukasik.com | IG: SprawdźFB: Sprawdź

dietetyczka, psychodietetyczka, wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie
Medycznym w Poznaniu. Od 2021 roku doktorantka w Katedrze Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. W kręgach jej naukowych zainteresowań
znajduje się osteoporoza w chorobach gastroenterologicznych, zwłaszcza celiakii oraz żywieniowe wspomaganie leczenia niepłodności.

Współautorka publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz autorka artykułów w specjalistycznych magazynach dla dietetyków.

Uczestniczka, zarówno bierna jak i czynna, szkoleń i konferencji, m.in. nt. żywienia w zespole jelita drażliwego, SIBO, w zaburzeniach miesiączkowania, czy zaburzeń hormonalnych. Współpracuje z Fundacją Insulinooporność, uzyskała też tytuł Specjalisty Przyjaznego Insulinoopornym.

Prowadzi indywidualne poradnictwo żywieniowe, co pozwala przekładać wiedzę teoretyczną na praktykę. Pracuje głównie z kobietami w obszarze wsparcia żywieniowego w leczeniu endometriozy,
PCOS, insulinooporności, chorób tarczycy, zespołu jelita drażliwego i SIBO.

Specjalista ginekologii i położnictwa
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie w służbie zdrowia”. Specjalistka położnictwa i ginekologii. Pracowała w Samodzielnym Publicznym Wielospecjalistycznym ZOZ w Stargardzie oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Posiada doświadczenie w praktyce szpitalnej i ambulatoryjnej. Aktualnie związana jest z kilkoma prywatnymi placówkami na terenie Gdańska.

Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt. Stara się holistycznie i indywidualnie podchodzić do każdej pacjentki. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach naukowych, oraz w praktycznych warsztatach technik diagnostycznych i operacyjnych.

IG: Sprawdź

Zarezerwuj swoje miejsce

Dlaczego warto?

W CENIE BILETU DOSTAJESZ:

  • 8 godzin prelekcji online
  • certyfikat uczestnictwa (w formie cyfrowej),
  • dostęp do nagrań z Konferencji na 2 tygodnie,

Cena konferencji:

220 zł

FAQ

Tak – po zakupieniu biletu na Konferencję otrzymasz dostęp do nagrań na 2 tygodnie.

Tak, wystarczy, że przy płatności podasz dane do faktury.

Nie, możliwa jest tylko płatność jednorazowa. Koniec sprzedaży biletów zaplanowaliśmy jednak aż na 4 sierpnia.

PATRON HONOROWY

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY KONFERENCJI

Scroll to Top