...

Szpilki vs rozstęp mięśnia prostego brzucha

szpilki vs rozstęp mięśnia prostego brzucha

Szpilki vs rozstęp mięśnia prostego brzucha – Czy wiedziałyście, że noszenie butów na obcasie – nawet tym małym – zwiększa obciążenie kresy białej (czyli tego co przebiega pośrodku i łączy oba brzegi mięśnia prostego)? A jak już wspominałam, nadmierne przeciążenie tej struktury, między innymi poprzez przyjmowane pozycje ciała w ciągu dnia, zwiększa ryzyko powstania rozstępu lub jeśli już powstał – utrudnia terapię.

Buty na obcasie wymuszają specyficzne ustawienie stawów skokowych, bioder, miednicy( jej wysunięcie), co z kolei przenosi się na ustawienie klatki piersiowej. Mechanizm ten zmienia długość mięśni brzucha, a to nadmiernie obciąża kresę.

Oczywiście, jeśli raz na jakiś czas ubierzesz szpilki to nic się nie stanie. Każda z nas chce wyglądać pięknie na różnych uroczystościach, a nie da się ukryć że szpilki robią robotę .
Miejcie jednak na uwadze, że buty na obcasie na co dzień nie są dobrym pomysłem, szczególnie jeśli walczycie o odbudowę funkcji tułowia i piękny brzuch po ciąży!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe wpisy

Pierwsze dni połogu

Oddychanie w ciąży

Kiedy zaszłam w ciążę, uważałam że jestem do niej dobrze przygotowana – w końcu praca z pacjentkami w ciąży, przygotowanie ciała do porodu to moja

Czytaj więcej »
Chcesz umówić się na wizytę?
Skorzystaj z kalendarza rezerwacji, wybierz usługę oraz specjalistę i zarezerwuj termin!
Scroll to Top