...

II Konferencja
Fizjoterapii Kobiet

Niepłodność - kompleksowe podejście terapeutyczne
Zespoły bólowe miednicy.

Jastrzębia Góra, 23-24 MARCA 2024

Tematyka

KONFERENCJI

Szacuje się, że około 10 – 15% par na świecie ma trudności z zajściem w ciążę. 

Oznacza to, że około 50-80 milionów par boryka się z niepłodnością.

Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Polsce 1 na 6 par ma problemy z płodnością.

Niepłodność – ten ważny i trudny temat poruszymy już w marcu. Zastanowimy się nad tym jak możemy pomóc naszym pacjentkom – nie tylko jako fizjoterapeuci, ale jako interdyscyplinarny zespół złożony ze specjalistów różnych dziedzin. 
Drugiego dnia pochylimy się również nad problemem zespołów bólowych miednicy – między innymi wulwodynią czy pochwicą – które będą miały duże znaczenie podczas starań o potomstwo.

Program konferencji

Dzień 1

Sobota 23.03.2024 r.

Dzień 1
23 marzec | g. 8:00 - 18:00
g. 8:00 - 9:00 Rejestracja uczestników
g. 9:00 - 9:10 Przywitanie uczestników
g. 9:10 - 9:30 Wsparcie płodności w świetle badań - mgr Joanna Piórek - Wojciechowska
g. 9:30 – 10:30 Diagnostyka i leczenie nieplodnosci - dr Natalia Suszczewicz
g. 10:30 - 11:00 PRZERWA KAWOWA
g. 11:00 – 12:00 Niepłodność - perspektywa terapeutki i pacjentki – mgr Marta Małek
g. 12:00 – 13:00 Strukturalne i czynnościowe problemy miednicy mniejszej z perspektywy drenażu żylnego – mgr Marcel Mieszkalski, osteopata
g. 13:00 - 13:15 Nawilżenie i regeneracja – rola kwasu hialuronowego we wsparciu okolic intymnych - dr Daria Tomicka (prelekcja w imieniu Partnera)
g. 13:15 - 14:00 PRZERWA OBIADOWA
g. 14:00 – 15:00 Osteopatyczne wsparcie płodności – mgr Anna Dalszewska D.O.
g. 15:00 – 16:00 Medycyna regeneracyjna, zespoły bólowe, możliwości – dr n. med. Karina Barszczewska
g. 16:00 - 16:30 PRZERWA KAWOWA
g. 16:30- 17:30 Komunikacja jako skuteczne narzędzie terapeutyczne w pracy z kobietą z problemami uroginekologicznymi- dr n.med. Anita Sikora - Szubert
g. 17:30 – 18:00 – PANEL DYSKUSYJNY

g. 20:00 Spotkanie integracyjne

Dzień 2

Niedziela 24.03.2024 r.

Dzień 2
24 marzec | g. 9:00 - 14:30
g. 9:00 – 10:00 Ruch dla zdrowia płodności. Sesja pracy z ciałem wspierająca zdrowie prokreacyjne. – mgr Monika Grzegorzewicz D.O.
g. 10:00 – 11:00 Wpływ aktywności fizycznej na płodność – mgr Monika Grzegorzewicz D.O.
g. 11:00 – 11:20 PRZERWA KAWOWA
g. 11:20 - 12:20 Eustres i dystres - perspektywa hormonalna w niepłodności– mgr Anna Dobrowolska - Ferreira
g. 12:20 - 12:35 Wykład partnera - Proskan
g. 12:35 - 13:20 Rola położnej w opiece nad kobietą z problemem niepłodności - mgr Aleksandra Czerwińska
g. 13:20 – 14:20 Wulwodynia – kwestie (nie)oczywiste – dr n. med. Małgorzata Starzec-Proserpio

Dowiedz się więcej o prelegentach

mgr Anna Dalszewska D.O.

mgr Marcel Mieszkalski osteopata

mgr Aleksandra Czerwińska

dr n.med. Małgorzata Starzec - Proserpio

dr n. med. Anita Sikora - Szubert

dr n. med. Karina Barszczewska

dr Natalia Suszczewicz

mgr Anna Dobrowolska-Ferreira

mgr Joanna Piórek - Wojciechowska

mgr Monika Grzegorzewicz D.O.

Tak było podczas pierwszej edycji!

Cena konferencji:

Pierwszy termin

15.01. – 22.01.

750 zł

Drugi termin

23.01.

22.02.

900 zł

Trzeci termin

23.02. – 20.03.

1000 zł

Wieczorne spotkanie integracyjne – 50 zł
(płatne dodatkowo w koszyku, nieobowiązkowe)

Zarezerwuj swoje miejsce!

DLACZEGO WARTO?

W cenie biletu dostajesz:

Hotel Primavera Jastrzębia Góra

Rezerwacja pokoi

ul. Rozewska 40/42

84-104 Jastrzębia Góra

 +48 58 774 45 51

 rezerwacje.primavera@primahotele.pl

Lokalizacja

KONFERENCJI

FAQ

Hotel Astor –300 metrów od miejsca Konferencji 

84-104 Jastrzębia Góra

  1. Rozewska 38

REZERWACJE:

tel: +48 58 771 55 55

rezerwacje.astor@primahotele.pl

astorhotel.pl

  1. Najłatwiej pociągiem do Gdyni z każdego regionu Polski a następnie:

  2. Gdynia – Jastrzębia Góra:
    Autobus linii 650 w kierunku Karwii – przycisk ZOBACZ ROZKŁAD

  3. Władysławowo – Jastrzębia Góra:
    Autobus linii 668 – ZOBACZ ROZKŁAD

Nie – konferencja odbywa się TYLKO stacjonarnie.

Tak, wystarczy, że przy płatności podasz dane do faktury.

Tak, jeśli potrzebujesz rozłożenia płatności na raty, napisz do mnie na kobieca.fizjoterapia@gmail.com – ustalimy idywidualnie wszystkie kwestie tak, żebyś mogła/mógł wziąć udział w wydarzeniu.

Do konferencji zostało:

Patronat medialny

Patronat honorowy

Partnerzy konferencji

Scroll to Top
mrg Anna Dalszewska D.O.
Osteopata i fizjoterapeutka uroginekologiczna
Pracuje w zawodzie od 2013 roku. Swoją karierę rozpoczęła w Norwegii a później w Niemczech, zajmując się pacjentami_tkami ortopedycznymi. Od 5 lat zajmuję się głównie terapią kobiet.  Początkowo, pracując z kobietami miała pod swoją opieką pacjentki onkologiczne, po operacjach ginekologicznych, z dużymi obrzękami, bliznami i problemami wisceralnymi. Wtedy zrozumiała, że z pacjentami_tkami trzeba pracować holistycznie i stawiać na pierwszym miejscu pacjenta_tkę a nie objaw. Zdecydowała się rozpocząć dalsze kształcenie w kierunku osteopatii w Osteopatie Schule Deutschland w Hamburgu, które ukończyła w 2021 roku. Od stycznia 2020 roku prowadzi Osteopomaga Anna Dalszewska - swoją własną firmę.
mgr Marcel Mieszkalski D.O.
Fizjoterapeuta i osteopata
Magister fizjoterapii i osteopata z pasją, który od lat wspiera rozwój i edukację polskich terapeutów. Współtwórca marki Enedu, zrzeszającej społeczność ponad 10 000 fizjoterapeutów. Absolwent 5-letniego cyklu kształcenia osteopatycznego w Akademii Osteopatii w Krakowie. Po ukończeniu studiów związany z Akademią w roli asystenta. Ukończył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej, terapii wisceralnej czy terapii tkanek miękkich. Szczególnie zainteresowany anatomią w praktycznym wydaniu oraz zagadnieniami klinicznymi. Nieustannie rozwija się w ramach szkoleń podyplomowych pod okiem polskich i światowych pionierów medycyny osteopatycznej. Twierdzi, że zdobywanie wiedzy nie ma początku ani końca. Edukacja to dla niego proces zwany życiem.
Aleksandra Czerwińska
Położna
Nazywam się Aleksandra Czerwińska, jestem położną, od 10 lat aktywnie pracującą w zawodzie. Pracuję na Bloku Porodowym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Pirogowa w Łodzi (ośrodek Madurowicza) oraz w Pabianickim Centrum Medycznym. Prowadzę również szkolenia dla specjalistów, głównie fizjoterapeutów pracujących z kobietą w okresie okołoporodowym. Przygotowuję także przyszłych rodziców do porodu oraz opieki nad noworodkiem w ramach zajęć szkoły rodzenia.
dr Małgorzata Starzec - Proserpio
Fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez rok studiowała także na Uniwersytecie Karola w czeskiej Pradze. Doświadczenie zdobywała nie tylko w Polsce, ale i za granicą: w Czechach, Hiszpanii, Norwegii i Kanadzie. Od wielu lat zawodowo związana z Centrum Medycznym „Żelazna” (Szpital i Przychodnia Specjalistyczna św. Zofii) oraz Centrum Terapii Lew- Starowicz w Warszawie. Wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz poznańskiej SWPS (kierunek Seksuologia Praktyczna). Swój czas dzieli między Polskę a Kanadę, gdzie w Centrum Badawczym Université de Sherbrooke prowadzi badania naukowe z zakresu dysfunkcji dna miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń seksualnych związanych z bólem i przewlekłych zespołów bólowych obszaru miednicy.
dr n. med. Anita Sikora - Szubert
Fizjoterapeutka, psycholog, psychoonkolog
Mgr fizjoterapii, mgr psychologii i psychoonkolog. Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej. Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia - specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książce PZWL „Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny”. Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin. Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji. Uczestniczka projektów dotyczących wspierania zdrowia kobiet, w tym m.in. jako psycholog w projekcie unijnym związanym z zapobieganiem rakowi szyjki macicy oraz prowadząca szkolenia z zakresu komunikacji lekarz – pacjent. Pracownik dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia. Prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz cykliczne grupowe spotkania dla kobiet w ciąży i po porodzie dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej i wsparcia psychologicznego w trudach związanych z prokreacją i macierzyństwem. Nieustannie podnosi swój warsztat jako psycholog – psychoonkolog uczestnicząc w spotkaniach superwizyjnych, konferencjach i spotkaniach z zakresu psychologii i psychoonkologii. Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora – Szubert.
dr n. med. Karina Barszczewska
Specjalista ginekologii i położnictwa, W trakcie specjalizacji z seksuologii, Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, Szkoleniowiec z zakresu ginekologii estetycznej
Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2022 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie - „Ocena ekspresji kinazy AURORA A i AURORA B w raku jajnika oraz jajnikach i jajowodach kobiet z mutacją BRCA1”. W trakcie swojej kariery pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 w Bydgoszczy, a następnie w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii w SPSK nr 1 w Lublinie oraz na II Oddziale Ginekologii Onkologicznej w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ginekologii, ultrasonografii, ginekologii estetycznej i ginekologii plastycznej. Jest aktywnym członkiem wielu towarzystw Polskich i zagranicznych. Aktywnie poszerza swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych oraz szkoleniach. Ukończyła prestiżowe szkolenia z zakresu ginekologii estetycznej i regeneracyjnej w Barcelonie, Londynie i Genewie. Pacjentki cenią Panią doktor przede wszystkim za empatię i indywidualne podejście do problemu. Autorka ebooków: "infekcje intymne . Co z natury warto o nich wiedzieć?", "Lifehacki intymne" Blogerka, miłośniczka sportu i zwierząt. Twórca wydarzeń dla Kobiet: Konferencja Kobiety dla Kobiet i camp na obcasach. Na swoich mediach społecznościowych medycyna_na_obcasach w przystępny sposób "przemyca" wiedzę z zakresu ginekologii.
mgr Marta Malek
Fizjoterapeutka
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia oraz studiów podyplomowych Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii. Swoje zainteresowania zawodowe skupia głównie wokół holistycznego podejścia do zdrowia kobiet szczególnie w aspekcie płodności, zaburzeń hormonalnych, endometriozy a także profilaktyki i leczenia onkologicznego.Prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne dla pacjentek. Autorka kart wsparcia w leczeniu niepłodności "Płodne Ścieżki". Od początku związana z projektem Kontynent Kobiet poprzez pomoc w tworzeniu treści, prowadzenie webinarów dla pacjentek oraz edukację specjalistów w ramach działania projektu z zakresu NTM i wsparcia produktowego w inkontynencji. Współpracuje z Fika Centrum Osteopatii w Katowicach oraz prowadzi własny gabinet fizjoterapii uroginekologicznej FLO Fizjoterapia Marta Małek.
dr Natalia Suszczewicz
Lekarz położnik, ginekolog, immunolog kliniczny, androlog kliniczny
Ukończyłam Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uczęszczałam również na studia doktoranckie. Od początku drogi zawodowej fascynuje mnie płodność kobieca, wielokierunkowa diagnostyka zaburzeń płodności i przyczynowe leczenie niepłodności. Ukończyłam staże z zakresu metod rozpoznawania płodności, ginekologii operacyjnej oraz leczenia niepłodności m.in. w klinikach w Irlandii i USA (Creighton University, Omaha, NE). Posiadam certyfikat FertilityCare Medical Consultant oraz FertilityCare Practitioner uzyskany w American Academy of FertilityCare Professionals. Uczestniczę jako prelegent, współorganizator i słuchacz w licznych kursach i konferencjach polskich jak i międzynarodowych z zakresu endokrynologii, andrologii, endometriozy, leczenia niepłodności, laparoskopii oraz immunologii. Prowadziłam kursy z zakresu metod rozpoznawania płodności dla studentów i lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
mgr Anna Dobrowolska - Ferreira
Fizjoterapeutka
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. Uwielbia pracę z Kobietami jako fizjoterapeutka dna miednicy, prowadzi także terapie Kobiet w ciąży i połogu. Jej pasja związana z pracą z Kobietami rozpoczęła się już na studiach, kiedy zobaczyła badania wskazujące na brak skutecznego leczenia i prewencji okołoporodowej związanej głównie z nietrzymaniem moczu. Po studiach wyjechała na wolontariat do Meksyku, gdzie poznała wiele silnych kobiet walczących o swoje prawa, które pomimo ogromnych przeciwności losu nie poddają się – i już wiedziała, że jej misją w życiu jest pomoc Kobietom. Od tamtego czasu pracuje jako fizjoterapeutka uroginekologiczna. Pogłębia swoją wiedzę studiując osteopatię w Akademii Osteopatii. Prelegent na Konferencji dla Fizjoterapeutów „Holistyczne spojrzenie na pacjentkę w ciąży i po porodzie”, twórca artykułu do czasopisma dla fizjoterapeutów. Na co dzień pracuje w gabinecie w Gdańsku.
mgr Joanna Piórek - Wojciechowska
Fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fizjoterapeutka uroginekologiczna, studentka Osteopatii Still Academy of Osteopathy, właścicielka gabinetu Kobieca Fizjoterapia, prowadzi profil na Instagramie Kobieca Fizjoterapia. Z zawodu i pasji zajmuje się terapią zaburzeń dna miednicy, zespołami bólowymi w tym obszarze oraz fizjoterapią kobiet w ciąży i po porodzie. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Członek International Pelvic Pain Society,  Certyfikowana Terapeutka Dna Miednicy. Posiada dyplom EIRPP - Międzynarodowej Szkoły Fizjoterapii Uroginekologicznej. Absolwentka wielu specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce i Europie. Swoje prelekcje wygłaszała między innymi na Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej czy dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prowadzi swoje autorskie szkolenia i warsztaty dla specjalistów – fizjoterapeutów, ginekologów, położnych. www: kobiecafizjoterapia.pl
mgr Monika Grzegorzewicz D.O.
Fizjoterapeutka uroginekologiczna i osteopatka
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz niemieckiej szkoły osteopatycznej Osteopathie Schule Deutschland. Zajmuje się terapią kobiet na każdym etapie życia, szczególną opieką otaczając kobiety doświadczające trudnej płodności. Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w szkoleniach w Polsce i za granicą. Wykładowca szkoleń dla fizjoterapeutów i położnych. Instruktor rekreacji ruchowej i metody Pilates. Autorka programów ćwiczeń wspomagających zdrowie kobiet.