...

Konferencja

Dla fizjoterapeutów.

Holistyczne spojrzenie na pacjentkę

w ciąży i po porodzie

15-16.04.2023 r. | Jastrzębia Góra

Chcesz pogłębiać swoją wiedzę i stawać się coraz lepszym fizjoterapeutą? Zależy Ci na poznaniu najnowszych doniesień ze świata nauki? Cenisz sobie możliwość wymiany doświadczeń z innymi fizjoterapeutami z całej Polski?

Spotkaj się z nami w Jastrzębiej Górze w Hotelu Primavera i spędź 2 dni w gronie ludzi, którzy tak jak Ty są zafascynowani fizjoterapią uroginekologiczną. Odetchnij morskim powietrzem, odpręż się przy kawie, a w przerwie idź na spacer – piękna, piaszczysta plaża jest tylko 100 metrów stąd!

DLA KOGO ZOSTAŁA STWORZONA TA KONFERENCJA?

Dla
fizjoterapeutów

Dla studentów
fizjoterapii

Dla pasjonatów
fizjoterapii uroginekologicznej

Hemoroidy i żylaki sromu w ciąży

BIORĄC UDZIAŁ, ZYSKUJESZ…

I to tylko początek! 11 prelekcji, 8 prelegentek, 2 dni pełne działania – zobacz, jaki mamy na to plan.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI

Kliknij na daną prelekcję, by poznać jej szczegóły.

Sobota 15.04. | 9:00 – 18:00

Otwarcie dla Uczestników.

Powitanie, rozpoczęcie konferencji.

Temat: Czwarty trymestr ciąży – wsparcie fizjoterapeutyczne
Prelegentka: mgr Joanna Piórek-Wojciechowska

Temat: Rola telerehabilitacji i sztucznej inteligencji (data – drive care) w optymalizacji i zwiększaniu skuteczności procedur fizjoterapii uroginekologicznej.
Prelegentka: dr n. o zdr. Urszula Herman

Przerwa kawowa

Temat: Trening Low Pressure Fitness – jak może pomóc w regeneracji po porodzie
Prelegentka: mgr Anna Łukasik

Temat: Blaski i cienie terapii manualnej w przewlekłych dolegliwościach bólowych obszaru miednicy – nowości ze świata nauki
Prelegentka: dr n. med. N. zd. Małgorzata Starzec-Proserpio (wykład online)

Przerwa obiadowa

Temat: Ułożenie miednicowe dziecka – jak fizjoterapia może pomóc?
Prelegentka: mgr Anna Dalszewska D.O.

Temat: Praca z pacjentką w I trymestrze ciąży – możliwości i zagrożenia
Prelegentka: mgr Anna Dobrowolska

Przerwa kawowa

Temat: Psychologiczne i seksuologiczne aspekty pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego. Czy superwizja to konieczność?
Prelegentka: dr n. med. Anita Sikora-Szubert

Niedziela 16.04. | 9:00 – 14:00

Temat: Nowoczesna fizykoterapia w fizjoterapii Uroginekologicznej
Prelegentka: dr n. med. Anita Sikora-Szubert

Temat: Współpraca na linii ginekolog-fizjoterapeuta
Prelegentka:
lek. Daria Tomicka, specjalista ginekologii i położnictwa

Przerwa kawowa

Temat: Terapia cranio – sacralna jako element terapii pacjentki ciężarnej.
Prelegentka:
mgr Anna Dalszewska D.O.

Temat: Trening z obciążeniem – czy rzeczywiście kobiety powinny rezygnować z niego w okresie ciąży?
Prelegentka: mgr Anna Łukasik

*Godziny poszczególnych wykładów mogą ulec niewielkiej zmianie.

Bilety wyprzedane!

PRELEGENCI

Poznaj prelegentów

Kliknij na zdjęcie prelegentki by o niej przeczytać.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Warszawie oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przez rok studiowała także na Uniwersytecie Karola w czeskiej Pradze. Doświadczenie zdobywała nie tylko w kraju, ale i za granicą: w Czechach, Hiszpanii, Norwegii i Kanadzie. Od wielu lat zawodowo związana z Centrum Medycznym „Żelazna” (Szpital i Przychodnia Specjalistyczna św. Zofii) oraz Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie.

Wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz poznańskiej SWPS (kierunek Seksuologia Praktyczna).

We współpracy z kanadyjskimi specjalistami prowadzi również szkolenie dla fizjoterapeutów z zakresu nowoczesnej terapii bólu przewlekłego. Swój czas dzieli między Polskę a Kanadę, gdzie w Centrum Badawczym Universite de Sherbrooke prowadzi badania naukowe z zakresu dysfunkcji dna miednicy, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń seksualnych związanych z bólem.

WWW: malgorzatastarzec.pl | IG: Sprawdź  | FB: Sprawdź

Mgr fizjoterapii, mgr psychologii i psychoonkolog. Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna PTUG II.

Jej zainteresowania zawodowe i naukowe skupiają się na fizjoterapii w ginekologii i położnictwie, fizjoterapii w uroginekologii oraz onkologii i medycynie paliatywnej.

Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studiów magisterskich Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku psychologia – specjalność psychologia zdrowia i kliniczna. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Autorka publikacji naukowych w czasopismach recenzowanych dotyczących ginekologii i położnictwa oraz psychologii i onkologii, współautorka rozdziału w książce PZWL „Fizjoterapia w wybranych dziedzinach medycyny”.

Autorka poradników psychoonkologicznych dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin.

Czynna uczestniczka i laureatka konferencji naukowych krajowych i zagranicznych z dziedziny fizjoterapii i rehabilitacji.

Uczestniczka projektów dotyczących wspierania zdrowia kobiet, w tym m.in. jako psycholog w projekcie unijnym związanym z zapobieganiem rakowi szyjki macicy oraz prowadząca szkolenia z zakresu komunikacji lekarz – pacjent.

Pracownik dydaktyczny Kliniki Patologii Ciąży I Katedry Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wykładowca akademicki na kierunku fizjoterapia.

Prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia dla specjalistów – fizjoterapeutów, położnych, doul, trenerów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej i psychologii oraz cykliczne grupowe spotkania dla kobiet w ciąży i po porodzie dotyczące fizjoterapii uroginekologicznej i wsparcia psychologicznego w trudach związanych z prokreacją i macierzyństwem.

Nieustannie podnosi swój warsztat jako psycholog – psychoonkolog uczestnicząc w spotkaniach superwizyjnych, konferencjach i spotkaniach z zakresu psychologii i psychoonkologii.

Właścicielka Fizjo Psyche Intima dr n. med. Anita Sikora – Szubert.

www: fizjo-psyche-intima.com | IG: Sprawdź | FB: Sprawdź

Od 10 lat, zarówno na płaszczyźnie naukowej jak i praktycznej, zajmuje się zagadnieniami telerehabilitacji uroginekologicznej. Jako naukowiec i praktyk, swoje badania poświęciła wykorzystaniu telemedycyny, sztucznej inteligencji i poważnych gier w rehabilitacji mięśni dna miednicy, a także czynników wpływających na adherence pacjenta i jego zaangażowanie w realizację zaleceń.

Jest współtwórcą patentu nowych piezoelektrycznych czujników do diagnostyki dna miednicy oraz kierownikiem projektu badawczego prowadzonego w ramach grantu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Skomercjalizowała wyniki swoich prac tworząc startup PelviFly, który za rozwiązywanie globalnych problemów społecznych został wyróżniony przez Ministra Zdrowia Niemiec podczas Globalnego Kongresu Zdrowia (World Health Summit).

IG: Sprawdź 

Osteopata i fizjoterapeutką uroginekologiczną. Pracuje w zawodzie od 2013 roku.

Swoją karierę rozpoczęła w Norwegii a później w Niemczech, zajmując się pacjentami_tkami ortopedycznymi. Od 5 lat zajmuję się głównie terapią kobiet. 

Początkowo, pracując z kobietami miała pod swoją opieką pacjentki onkologiczne, po operacjach ginekologicznych, z dużymi obrzękami, bliznami i problemami wisceralnymi. Wtedy zrozumiała, że z pacjentami_tkami trzeba pracować holistycznie i stawiać na pierwszym miejscu pacjenta_tkę a nie objaw. Zdecydowała się rozpocząć dalsze kształcenie w kierunku osteopatii w Osteopatie Schule Deutschland w Hamburgu, które ukończyła w 2021 roku.

Od stycznia 2020 roku prowadzi Osteopomaga Anna Dalszewska – swoją własną firmę.

www: osteopomaga.pl | IG: Sprawdź | FB: Sprawdź

Fizjoterapeutka  uroginekologiczna  oraz pierwsza w Polsce  instruktorka  ćwiczeń  Low Pressure Fitness (hypopressive).

Ostatnie 11 lat spędziła mieszkając i pracując jako fizjoterapeutka w Stanach Zjednoczonych w  Kalifornii.  Chciałaby aby  zdobyte doświadczenie w Stanach wykorzystać  w  kompleksowej  terapii  kobiet w Polsce.

Wierzy mocno w terapię ruchem – zaczynając od treningu uważnosci, poprzez  pilates połączony z treningiem Low Pressure Fitness oraz trening funkcjonalny z obciążeniem. 

Jej specjalnością jest praca z  blizną – wykorzystując techniki Low Pressure Fitness – pozwalające jej  dotrzeć do znacznie głębiej położonych struktur oraz ograniczeń tkankowych  dotyczących  zarówno nowych blizn jak i  tych które powstały wiele lat temu. Jest  tutaj aby podzielić się z Wami zdobytym doświadczeniem, przybliżyć Wam trening Low Pressure Fitness oraz temat treningu z obciążeniem w okresie okołoporodowym.

www: annalukasik.com | IG: SprawdźFB: Sprawdź

Specjalista ginekologii i położnictwa
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Zarządzanie w służbie zdrowia”. Specjalistka położnictwa i ginekologii. Pracowała w Samodzielnym Publicznym Wielospecjalistycznym ZOZ w Stargardzie oraz w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Posiada doświadczenie w praktyce szpitalnej i ambulatoryjnej. Aktualnie związana jest z kilkoma prywatnymi placówkami na terenie Gdańska.

Jako priorytet uznaje zdrowie swoich pacjentek, przyjazną atmosferę podczas wizyty i dobry kontakt. Stara się holistycznie i indywidualnie podchodzić do każdej pacjentki. Stale rozwija swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach naukowych, oraz w praktycznych warsztatach technik diagnostycznych i operacyjnych.

IG: Sprawdź

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. Uwielbia pracę z Kobietami jako fizjoterapeutka dna miednicy, prowadzi także terapie Kobiet w ciąży i połogu.

Jej pasja związana z pracą z Kobietami rozpoczęła się już na studiach, kiedy zobaczyła badania wskazujące na brak skutecznego leczenia i prewencji okołoporodowej związanej głównie z nietrzymaniem moczu. Po studiach wyjechała na wolontariat do Meksyku, gdzie poznała wiele silnych kobiet walczących o swoje prawa, które pomimo ogromnych przeciwności losu nie poddają się – i już wiedziała, że jej misją w życiu jest pomoc Kobietom.

Od tamtego czasu pracuje jako fizjoterapeuta uroginekologiczny, systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na licznych kursach, szkoleniach prowadzonych przez wybitnych praktyków. Pogłębia swoją wiedzę studiując osteopatię w Akademii Osteopatii, a w niedalekim czasie planuje kolejny wolontariat na krańcu świata. Obecnie pracuje w dwóch gabinetach w Gdańsku.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna, studentka Osteopatii Still Academy of Osteopathy, właścicielka gabinetu Kobieca Fizjoterapia, prowadzi profil na Instagramie Kobieca Fizjoterapia.

Z zawodu i pasji zajmuje się terapią zaburzeń dna miednicy, zespołami bólowymi w tym obszarze oraz fizjoterapią kobiet w ciąży i po porodzie.

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Członek International Pelvic Pain Society,  Certyfikowana Terapeutka Dna Miednicy. Posiada dyplom EIRPP – Międzynarodowej Szkoły Fizjoterapii Uroginekologicznej. Absolwentka wielu specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce i Europie.

Swoje prelekcje wygłaszała między innymi na Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej czy dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prowadzi swoje autorskie szkolenia i warsztaty dla specjalistów – fizjoterapeutów, ginekologów, położnych.

www: kobiecafizjoterapia.pl
IG: Sprawdź
FB: Sprawdź

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE

Dlaczego warto?

W CENIE BILETU DOSTAJESZ:

  • 2 dni konferencji – w tym aż 11 prelekcji,
  • materiały szkoleniowe,
  • certyfikat uczestnictwa (w formie cyfrowej),
  • obiad w sobotę,
  • przerwy kawowe z przekąskami i kawą,
  • identyfikator,
  • prezenty od partnerów konferencji.

Bilety wyprzedane!

FAQ

Dojazd do Gdańska możliwy jest zarówno pociągiem, jak i samolotem właściwie z każdej części Polski. Na trasie Gdańsk-Jastrzębia Góra i z powrotem możemy zorganizować transport. Chciałabyś/chciałbyś z niego skorzystać – napisz na maila kobieca.fizjoterapia@gmail.com.

Tak, wystarczy, że przy płatności podasz dane do faktury.

Nie, możliwa jest tylko płatność jednorazowa. Koniec sprzedaży biletów zaplanowaliśmy jednak aż na [DATA].

PATRON HONOROWY

PATRON MEDIALNY

SPONSORZY

PARTNERZY KONFERENCJI

AMBASADORZY KONFERENCJI

mgr Sylwia Kusiak

Scroll to Top