Zapraszam Cię

do mojego gabinetu!

Zarezerwuj wizytę:

KIEDY WARTO

umówić się na wizytę?

Kiedy i po co iść
do fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Jesteś po porodzie i chcesz sprawdzić czy wszystko w porządku?

Na taką wizytę warto przyjść po połogu. Sprawdzę jak funkcjonuje całe Twoje ciało po porodzie – między innymi postawę ciała, sposób oddechu, jak pracują Twoje mięśnie dna miednicy, czy nie ma u Ciebie rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jeśli rodziłaś przez cesarskie cięcie lub miałaś nacięcie/pęknięcie krocza – sprawdzę również bliznę oraz pokażę jak samodzielnie zadbać o nią w domu.

Cierpisz na bolesne miesiączki?

Miesiączka wcale nie musi boleć i nie jest to „taka Twoja uroda”. Bardzo często ból wynika ze wzmożonego napięcia tkanek w obrębie miednicy. Fizjoterapia oferuje wiele metod walki z bólem podczas okresu i osiągamy bardzo dobre rezultaty.

Usłyszałaś diagnozę – obniżenie narządów?

Spokojnie, w gabinecie możemy pracować z obniżeniem narządów. Efekty są zależne od stopnia obniżenia, ale zawsze jest sposób na poprawę komfortu twojego życia.

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?

Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

Jesteś w ciąży i chcesz przygotować się do porodu?

Na wizytę możesz przyjść już w pierwszym trymestrze, nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Krok po kroku przygotujemy Twoje ciało do porodu.

Rodziłaś przez cesarskie cięcie lub miałaś nacięcie. Pękniecie krocza?

Nierozpracowana blizna nie tylko może być bardziej widoczna, ale  także może powodować dolegliwości bólowe w różnych rejonach ciała. Na wizycie przeprowadzę terapię blizny, a także pokażę Ci jak samodzielnie o nią zadbać.

Chcesz sprawdzić czy Twoje mięśnie dna miednicy pracują prawidłowo?

To wspaniale! Zapraszam Cię na wizytę nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Przeprowadzę pełną diagnostykę – sprawdzę między innymi siłę i wytrzymałość Twoich mięśni dna miednicy, opowiem jak one pracują oraz jak zadbać o nie na co dzień. Jeśli będzie taka potrzeba, zlecę odpowiednie ćwiczenia.

Odczuwasz dolegliwości bólowe w obrębie miednicy?

Ból w obrębie miednicy to częsty problem. Jako fizjoterapeuta uroginekologiczny spotykam wiele kobiet z takimi dolegliwościami i wiem jak bardzo obniżają komfort życia. Na wizycie przeprowadzę dokładną diagnostykę by poznać przyczynę bólu oraz przedstawię Ci plan terapii.

Nieprzyjemne dolegliwości w ciąży?

Boli Cię kręgosłup? Masz objawy rwy kulszowej? Pojawiły obrzęki lub drętwieją Ci dłonie? A może doskwiera Ci coś innego? Te i inne nieprzyjemne dolegliwości wcale nie są nieodłącznym elementem ciąży. Można sobie z nimi skutecznie radzić dzięki fizjoterapii.

Masz nietrzymanie moczu? Bardzo często musisz korzystać z toalety lub masz problemy z wypróżnianiem?

Na wizycie przeprowadzę dokładny wywiad i badanie na podstawie których określę plan działania. Fizjoterapia daje duże możliwości w walce z powyższymi dolegliwościami.

Masz rozejście mięśnia prostego brzucha?

Chciałabym, żebyś wiedziała że terapia w gabinecie fizjoterapeuty oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia to często bardzo skuteczne metody pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha. By osiągnąć najlepsze efekty terapii stosuję wiele technik manualnych, dobieram ćwiczenia specjalnie pod potrzeby Twojego ciała a także stosuję kinesiotaping.

Bolesne współżycie to również Twój problem?

Współżycie nie powinno być bolesne, a jeśli takie jest, trzeba poznać tego przyczynę. Na wizycie przeprowadzę pełną diagnostykę i określimy plan terapii. Być może będzie trzeba współpracować z innymi specjalistami – na przykład psychologiem czy ginekologiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pokieruję Cię również do odpowiednich osób.

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?

Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

ZAPISZ SIĘ

na wizytę

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

GABINET

ul. Angielska Grobla 5, lok. 212
Gdańsk Główny

CENNIK

wizyt

Konsultacja
fizjoterapeutyczna

to pierwsza wizyta w gabinecie, na której przeprowadzam szczegółowy wywiad, diagnostykę oraz ustalamy plan terapii.

200 zł

ok. 55 min.

Terapia
indywidualna

to każda kolejna wizyta, podczas której pracujemy nad Twoim powrotem do pełni zdrowia. Podczas terapii wykorzystuję wszelkie znane mi techniki i narzędzia – w zależności od tego czego aktualnie potrzebuje Twoje ciało (np. ćwiczenia, masaż, kinesiotaping, praca na powięzi i wiele innych).

200 zł

45 - 55 min.

PRZYGOTUJ SIĘ

na pierwszą wizytę

Wygodny strój

Weź ze sobą wygodny, niekrępujący ruchów strój (legginsy i koszulka będą w sam raz).

Oświadczenie od lekarza

Jeśli jesteś w ciąży, do rozpoczęcia terapii niezbędne nam będzie oświadczenie lekarskie, że ciąża przebiega bez powikłań (fizjologicznie). Jest to dla mnie bardzo ważna informacja, ze względu na Twoje bezpieczeństwo podczas terapii.

Dokumentacja

Jeśli posiadasz dokumentację medyczną dotyczącą problemu, zabierz ją ze sobą.