...
Zapisz się na wizytę!

Fizjoterapia dziecięca Gdańsk

Jeśli chcesz upewnić się, czy Twój maluch rozwija się prawidłowo bądź masz problemy typu: asymetria, wada stóp itp. to skontaktuj się z nami i umów się na wizytę do jednej z naszych specjalistek, które chętnie Ci pomogą.

fizjoterapia dziecięca Gdańsk

Kiedy i po co iść

do fizjoterapeuty dziecęcego?

Chciałabyś upewnić się, czy Twój maluch rozwija się prawidłowo?

Cieszy mnie, że świadomość rodziców wzrasta z roku na rok i coraz częściej umawiają się na wizytę profilaktycznie. Dzięki takiej wizycie możemy wyłapać nieprawidłowości na wczesnym etapie i zapewnić dziecku dalszy harmonijny rozwój. Podpowiem czy i jakie wsparcie jest potrzebne Twojemu dziecku.

Maluszek nie chce leżeć na brzuszku?

Niemowlę możemy układać na brzuszku od pierwszych dni życia. Zacznij adaptację kładąc dziecko na sobie, a następnie na macie. Jeśli maluch nie toleruje tej pozycji, jest niestabilny, przewraca się na boki, nie podpiera rączek i płacze - udaj się na wizytę. Dowiesz się jak pomóc mu zaakceptować leżenie na brzuszku, by mógł dalej prawidłowo się rozwijać.

Czujesz, że dziecko „przelewa się przez ręce” lub pręży się i odgina?

Nie martw się! Oprócz indywidualnie dobranych ćwiczeń, otrzymasz wskazowki do pracy w domu, dzięki temu bardzo szybko zauważysz postępy.

Lekarz stwierdził asymetrię?

Jeśli dziecko układa się w kształcie litery C, preferuje jedną stronę- wybierz się na wizytę do fizjoterapeuty pediatrycznego. Pokażę Ci jak postępować w takim przypadku, by dziecko osiągnęło symetrię i chętnie pracowało na obydwie strony.

Zauważyłaś spłaszczoną główkę u swojego dziecka?

Zauważyłaś spłaszczoną główkę u swojego dziecka? Niestety, sama się nie wyrówna. Udaj się jak najszybciej do fizjoterapeuty, który całościowo zbada dziecko, by znaleźć przyczynę i podpowie jak możesz wpłynąć na kształt główki.

U Twojego nowonarodzonego dziecka stwierdzono wadę stóp?

Zapraszam ❤️ nie ma na co czekać. Im szybciej rozpoczniemy terapię, tym szybciej uzyskamy efekty. Pomyślimy również o odpowiednim zabezpieczeniu stopy po ćwiczeniach.

Twój maluszek jest obciążony wywiadem okołoporodowym? Jest wczesniakiem? U dziecka stwierdzono chorobę genetyczną lub problem neurologiczny?

Przede wszystkim pracuję metoda NDT-Bobath. Ukończyłam wiele szkoleń pediatrycznych i wciąż pogłębiam swoją wiedzę, by zapewnić moim pacjentom opiekę na najwyższym poziomie. Terapia zawsze dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i możliwości dziecka.

Niepokoi Cię rozwój Twojego dziecka?

Jeśli nie jesteś pewna czy to, co robi Twój maluch, jest Normą- umów się na wizytę. Pamiętaj, że filmiki są bardzo pomocne podczas takiego spotkania.

Nasi specjaliści

Marta Furtak
Fizjoterapia dzieci

Fizjoterapia dziecięca Gdańsk

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?
Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.
Zapraszamy Cię na konsultację do naszego gabinetu Fizjoterapii dziecięcej Gdańsk.
Scroll to Top
mgr Marta Furtak 
Fizjoterapia dzieci
Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku z tytułem magistra fizjoterapii. Pracuje z niemowlętami, pacjentami neurologicznymi, genetycznymi oraz z wadami postawy. Jest certyfikowanym terapeutą metody NDT Bobath. Ukończyła wiele szkoleń pediatrycznych i stale podnosi swoje kwalifikacje by zapewnić małym pacjentom opiekę na najwyższym poziomie.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Marta Furtak - ZnanyLekarz.pl