Fizjoterapia

uroginekologiczna

NASI

specjaliści

Każdy z naszych specjalistów ma osobny grafik
1. Wybierz specjalistę;    2. Kliknij Umów się;    3. Zarezerwuj wizytę;

Mgr Joanna Piórek-Wojciechowska

Właścicielka gabinetu Kobieca Fizjoterapia

Obecnie na urlopie macierzyńskim.

Z zawodu i pasji zajmuje się terapią zaburzeń dna miednicy, zespołami bólowymi w tym obszarze oraz fizjoterapią kobiet w ciąży i po porodzie.

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Gdańsku z tytułem magistra Turystyki i Rekreacji. Jest instruktorem odnowy biologicznej a obecnie również studentką 4 letnich studiów osteopatycznych na Still Academy of Osteopathy, gdzie pogłębia swoją wiedzę pod okiem najlepszych specjalistów z całego Świata.

Certyfikowana Terapeutka Dna Miednicy, posiada dyplom EIRPP - Międzynarodowej Szkoły Fizjoterapii Uroginekologicznej. Absolwentka wielu specjalistycznych szkoleń prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce i Europie. Regularnie bierze udział w konferencjach i sympozjach naukowych.
Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz International Pelvic Pain Society. Swoje prelekcje wygłaszała między innymi na Ogólnopolskiej Konferencji Seksuologicznej, Konferencji Świadoma Mama czy dla Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Prowadzi warsztaty dla kobiet poświęcone profilaktyce, aktywności fizycznej w ciąży i po porodzie oraz o tematyce zdrowia mięśni dna miednicy.

Pomaga kobietom w takich dolegliwościach jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne miesiączki, wulwodynia, pochwica, endometrioza, ból podczas współżycia czy ból w obrębie miednicy.

Prywatnie mama rocznego Maksa.

Mgr Joanna Siereńska

Fizjoterapia uroginekologiczna

Ukończyła Gdański Uniwersytet Medyczny z tytułem magistra fizjoterapii. Jest certyfikowaną terapeutką Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu uroginekologii i wciąż podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w wielu ciekawych szkoleniach, warsztatach czy konferencjach. Poza gabinetem można spotkać Asię na oddziale położnictwa w Uniwersyteckim Centrum Klinicznych gdzie również pracuje jako fizjoterapeutka.

Joanna Siereńska - ZnanyLekarz.pl

Mgr Anna Dobrowolska

Fizjoterapia uroginekologiczna

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. Uwielbia pracę z Kobietami jako fizjoterapeutka dna miednicy, prowadzi także terapie Kobiet w ciąży i połogu.

Praca z Pacjentkami daje jej wiele radości, dlatego systematycznie podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, żeby móc jeszcze efektywniej pomagać Kobietom w każdym etapie ich życia. Przywiązuje dużą uwagę do tego, aby terapia przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Organizm człowieka jest jej pasją, dlatego też zgłębia o nim wiedzę studiując osteopatię w Akademii Osteopatii.

W wolnym czasie dużo czyta, uczy się języka hiszpańskiego i gra na pianinie. Jest również miłośniczką pilatesu.

Anna Dobrowolska - ZnanyLekarz.pl

Mgr Agnieszka Zaremba

Fizjoterapia uroginekologiczna

Jestem magistrem fizjoterapii, specjalistą rehabilitacji okołoporodowej z akredytacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego oraz technikiem farmaceutycznym.

Pasją do fizjoterapii uroginekologicznej zaraziłam się jeszcze za czasów studiów licencjackich od dr n. med. Ewy Grymel-Kuleszy. W trakcie studiów magisterskich na świat przyszła moja córeczka – Oliwia. Przygotowanie do ciąży, porodu umocniło mnie w przekonaniu, że właśnie tą gałęzią fizjoterapii chciałabym się zająć. Studia magisterskie kończyłam broniąc pracy na temat wpływu niewłaściwych nawyków toaletowych u kobiet w wieku rozrodczym w wybranych zaburzeniach mięśni dna miednicy.

Swoje kwalifikacje poszerzam biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach oraz aktualnej literaturze naukowej. W pracy kieruje się przede wszystkim holistycznym podejściem. Pracuję głównie z kobietami w okresie okołoporodowym oraz problemami urologicznymi, ginekologicznymi i proktologicznymi.

Agnieszka Zaremba - ZnanyLekarz.pl

CENNIK

wizyt

Konsultacja
fizjoterapeutyczna

to pierwsza wizyta w gabinecie, na której przeprowadzam szczegółowy wywiad, diagnostykę oraz ustalamy plan terapii.

210 zł

ok. 55 min.

Terapia
indywidualna

to każda kolejna wizyta, podczas której pracujemy nad Twoim powrotem do pełni zdrowia. Podczas terapii wykorzystuję wszelkie znane mi techniki i narzędzia – w zależności od tego czego aktualnie potrzebuje Twoje ciało (np. ćwiczenia, masaż, kinesiotaping, praca na powięzi i wiele innych).

210 zł

45 - 55 min.

KIEDY WARTO

umówić się na wizytę?

Kiedy i po co iść
do fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Jesteś po porodzie i chcesz sprawdzić czy wszystko w porządku?

Na taką wizytę warto przyjść po połogu. Sprawdzę jak funkcjonuje całe Twoje ciało po porodzie – między innymi postawę ciała, sposób oddechu, jak pracują Twoje mięśnie dna miednicy, czy nie ma u Ciebie rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jeśli rodziłaś przez cesarskie cięcie lub miałaś nacięcie/pęknięcie krocza – sprawdzę również bliznę oraz pokażę jak samodzielnie zadbać o nią w domu.

Cierpisz na bolesne miesiączki?

Miesiączka wcale nie musi boleć i nie jest to „taka Twoja uroda”. Bardzo często ból wynika ze wzmożonego napięcia tkanek w obrębie miednicy. Fizjoterapia oferuje wiele metod walki z bólem podczas okresu i osiągamy bardzo dobre rezultaty.

Usłyszałaś diagnozę – obniżenie narządów?

Spokojnie, w gabinecie możemy pracować z obniżeniem narządów. Efekty są zależne od stopnia obniżenia, ale zawsze jest sposób na poprawę komfortu twojego życia.

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?

Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

Jesteś w ciąży i chcesz przygotować się do porodu?

Na wizytę możesz przyjść już w pierwszym trymestrze, nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Krok po kroku przygotujemy Twoje ciało do porodu.

Rodziłaś przez cesarskie cięcie lub miałaś nacięcie. Pękniecie krocza?

Nierozpracowana blizna nie tylko może być bardziej widoczna, ale  także może powodować dolegliwości bólowe w różnych rejonach ciała. Na wizycie przeprowadzę terapię blizny, a także pokażę Ci jak samodzielnie o nią zadbać.

Chcesz sprawdzić czy Twoje mięśnie dna miednicy pracują prawidłowo?

To wspaniale! Zapraszam Cię na wizytę nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Przeprowadzę pełną diagnostykę – sprawdzę między innymi siłę i wytrzymałość Twoich mięśni dna miednicy, opowiem jak one pracują oraz jak zadbać o nie na co dzień. Jeśli będzie taka potrzeba, zlecę odpowiednie ćwiczenia.

Odczuwasz dolegliwości bólowe w obrębie miednicy?

Ból w obrębie miednicy to częsty problem. Jako fizjoterapeuta uroginekologiczny spotykam wiele kobiet z takimi dolegliwościami i wiem jak bardzo obniżają komfort życia. Na wizycie przeprowadzę dokładną diagnostykę by poznać przyczynę bólu oraz przedstawię Ci plan terapii.

Nieprzyjemne dolegliwości w ciąży?

Boli Cię kręgosłup? Masz objawy rwy kulszowej? Pojawiły obrzęki lub drętwieją Ci dłonie? A może doskwiera Ci coś innego? Te i inne nieprzyjemne dolegliwości wcale nie są nieodłącznym elementem ciąży. Można sobie z nimi skutecznie radzić dzięki fizjoterapii.

Masz nietrzymanie moczu? Bardzo często musisz korzystać z toalety lub masz problemy z wypróżnianiem?

Na wizycie przeprowadzę dokładny wywiad i badanie na podstawie których określę plan działania. Fizjoterapia daje duże możliwości w walce z powyższymi dolegliwościami.

Masz rozejście mięśnia prostego brzucha?

Chciałabym, żebyś wiedziała że terapia w gabinecie fizjoterapeuty oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia to często bardzo skuteczne metody pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha. By osiągnąć najlepsze efekty terapii stosuję wiele technik manualnych, dobieram ćwiczenia specjalnie pod potrzeby Twojego ciała a także stosuję kinesiotaping.

Bolesne współżycie to również Twój problem?

Współżycie nie powinno być bolesne, a jeśli takie jest, trzeba poznać tego przyczynę. Na wizycie przeprowadzę pełną diagnostykę i określimy plan terapii. Być może będzie trzeba współpracować z innymi specjalistami – na przykład psychologiem czy ginekologiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pokieruję Cię również do odpowiednich osób.

Martwią Cię inne dolegliwości o których tutaj nie wspomniałam?

Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

ZAPISZ SIĘ

na wizytę

NAPISZ LUB ZADZWOŃ

GABINET

ul. Angielska Grobla 5, lok. 212
Gdańsk Główny