
Kiedy warto
pójść do fizjoterapeuty
uroginekologicznego?

do fizjoterapeuty uroginekologicznego?
Na taką wizytę warto przyjść po połogu. Sprawdzę jak funkcjonuje całe Twoje ciało po porodzie – między innymi postawę ciała, sposób oddechu, jak pracują Twoje mięśnie dna miednicy, czy nie ma u Ciebie rozejścia mięśnia prostego brzucha. Jeśli rodziłaś przez cesarskie cięcie lub miałaś nacięcie/pęknięcie krocza – sprawdzę również bliznę oraz pokażę jak samodzielnie zadbać o nią w domu.
Miesiączka wcale nie musi boleć i nie jest to „taka Twoja uroda”. Bardzo często ból wynika ze wzmożonego napięcia tkanek w obrębie miednicy. Fizjoterapia oferuje wiele metod walki z bólem podczas okresu i osiągamy bardzo dobre rezultaty.
Spokojnie, w gabinecie możemy pracować z obniżeniem narządów. Efekty są zależne od stopnia obniżenia, ale zawsze jest sposób na poprawę komfortu twojego życia.
Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.
Na wizytę możesz przyjść już w pierwszym trymestrze, nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Krok po kroku przygotujemy Twoje ciało do porodu.
Nierozpracowana blizna nie tylko może być bardziej widoczna, ale także może powodować dolegliwości bólowe w różnych rejonach ciała. Na wizycie przeprowadzę terapię blizny, a także pokażę Ci jak samodzielnie o nią zadbać.
To wspaniale! Zapraszam Cię na wizytę nawet jeśli nie odczuwasz żadnych dolegliwości. Przeprowadzę pełną diagnostykę – sprawdzę między innymi siłę i wytrzymałość Twoich mięśni dna miednicy, opowiem jak one pracują oraz jak zadbać o nie na co dzień. Jeśli będzie taka potrzeba, zlecę odpowiednie ćwiczenia.
Ból w obrębie miednicy to częsty problem. Jako fizjoterapeuta uroginekologiczny spotykam wiele kobiet z takimi dolegliwościami i wiem jak bardzo obniżają komfort życia. Na wizycie przeprowadzę dokładną diagnostykę by poznać przyczynę bólu oraz przedstawię Ci plan terapii.
Boli Cię kręgosłup? Masz objawy rwy kulszowej? Pojawiły obrzęki lub drętwieją Ci dłonie? A może doskwiera Ci coś innego? Te i inne nieprzyjemne dolegliwości wcale nie są nieodłącznym elementem ciąży. Można sobie z nimi skutecznie radzić dzięki fizjoterapii.
Na wizycie przeprowadzę dokładny wywiad i badanie na podstawie których określę plan działania. Fizjoterapia daje duże możliwości w walce z powyższymi dolegliwościami.
Chciałabym, żebyś wiedziała że terapia w gabinecie fizjoterapeuty oraz indywidualnie dobrane ćwiczenia to często bardzo skuteczne metody pracy z rozejściem mięśnia prostego brzucha. By osiągnąć najlepsze efekty terapii stosuję wiele technik manualnych, dobieram ćwiczenia specjalnie pod potrzeby Twojego ciała a także stosuję kinesiotaping.
Współżycie nie powinno być bolesne, a jeśli takie jest, trzeba poznać tego przyczynę. Na wizycie przeprowadzę pełną diagnostykę i określimy plan terapii. Być może będzie trzeba współpracować z innymi specjalistami – na przykład psychologiem czy ginekologiem. Jeśli zajdzie taka potrzeba, pokieruję Cię również do odpowiednich osób.
Wypisałam dolegliwości, z którymi najczęściej zgłaszają się do mnie pacjentki. Jeśli niepokoi Cię coś innego- napisz lub zadzwoń do mnie. Opowiesz o swoich dolegliwościach a ja powiem jak i czy mogę Ci pomóc.

