...

Cierpisz z powodu migren? Spróbuj fizjoterapii!

cierpisz z powodu migren

Cierpisz z powodu migren? Spróbuj fizjoterapii – Zaczyna się często od pogorszenia nastroju, zaburzeń widzenia (tzw. aury), problemów z koncentracją. Potem przychodzi ból głowy nie do wytrzymania, tabletki przeciwbólowe działają tylko na tyle, że da się jakoś funkcjonować. Do tego mogą pojawić się zaburzenia równowagi, wymioty, drętwienie części ciała, drażnią zapachy, światło, dźwięki. Nawet jeśli następnego dnia ból jest znacznie mniejszy, masz wrażenie jakby rozjechał Cię walec – osłabienie, słaba koncentracja, drażliwość. ?
Znasz te objawy?

➡️Dziś chciałabym poruszyć temat trochę odbiegający od dna miednicy, ale nadal raczej kobiecy – MIGRENA.
Mimo, że cierpią na nią również mężczyźni, zdecydowanie częściej dotyka ona kobiety. Za powód takiego stanu rzeczy prawdopodobnie odpowiadają wahania hormonalne na które jesteśmy narażone przed menstruacją.

➡️Temat migren jest mi bliski, ponieważ sama cierpię na nią od wielu lat. Już jako dziecko od neurologa usłyszałam, że muszę po prostu nauczyć się z tym żyć. Przerobiłam mnóstwo sposobów leczenia. Jako studentka przekopałam chyba całą bibliotekę w poszukiwaniu artykułów na temat tego czym dokładnie jestem migrena, skąd się bierze i jak temu zaradzić, żeby nie wyłączała mnie tak często z normalnego życia.

➡️Okazuje się, że migrena, pomimo wielu lat badań, nadal nie jest do końca wyjaśnionym zjawiskiem. Lista czynników wywołujących ją jest baaardzo długa. Na jej czele można znaleźć: zbyt mało snu, długie przerwy w posiłkach, odwodnienie, czerwone wino, ser pleśniowy, deficyt witaminy D, B2 i koenzymu Q10, a także właśnie wahania hormonalne i stres.

➡️Zastanawiacie się, dlaczego piszę o migrenie tutaj? Ponieważ coraz więcej doniesień na temat zastosowania fizjoterapii w przypadku migren!
Muszę przyznać, że już na studiach zauważyłam, jak bardzo zajęcia z masażu (czyli w wersji gdzie ja byłam masowana), wpłynęły na ograniczenie napadów migren, a jeśli były to znacznie słabsze!
Okazuje się, że zniesienie napięcia mięśniowego w obrębie szyi i głowy u większości osób ma spory wpływ na bóle migrenowe.

?Co przynosi dobre rezultaty? Masaż, rozluźnianie mięśniowo- powięziowe, terapia czaszkowo-krzyżowa, opracowanie odcinka szyjnego kręgosłupa, zastosowanie technik relaksacyjnych.

?Cierpicie z powodu migren? Spróbujcie wizyty u fizjoterapeuty! Ja sama chodzę do swojego, plus do osteopaty, który robi porządek z moim odcinkiem szyjnym. Migreny nie znikły, ale są rzadsze i znacznie lżejsze!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pozostałe wpisy

Chcesz umówić się na wizytę?
Skorzystaj z kalendarza rezerwacji, wybierz usługę oraz specjalistę i zarezerwuj termin!
Scroll to Top